Δισκογραφία Μάρκου Βαμβακάρη

.

Συντονιστής: Stelios Lambropoulos

Γιώργος Παπαγεωργίου

Δισκογραφία Μάρκου Βαμβακάρη

Δημοσίευσηαπό Γιώργος Παπαγεωργίου » Κυρ. Ιαν. 25, 2009 2:41 pm

Στο βιντεάκι με τον Μάρκο Βαμβακάρη που ανέβασε το rebetiko.gr ο εκφωνητής λέει πως ο Μάρκος είπε 2000 τραγούδια.

Εγώ για 300-400 έχω ακουστά. Που τα βρήκε τα υπόλοιπα;

Μου θυμίζει βιογραφίες και συνεντεύξεις άλλων προσώπων κυρίως του λαϊκού τραγουδιού όπου οι αριθμοί ξεπερνούσαν τις 2000 τις 3000 και μερικές φορές τις 4000 τραγούδια.

Billy G

Δημοσίευσηαπό Billy G » Κυρ. Ιαν. 25, 2009 11:22 pm

Γιώργο το σωστό είναι αυτό που ξέρεις εσύ. Τα άλλα για 2000 τραγούδια είναι υπερβολές.

Stelios Lambropoulos

Δημοσίευσηαπό Stelios Lambropoulos » Δευτ. Ιαν. 26, 2009 3:37 pm

όντως ισχύει αυτό που λέει ο Γιώργος. Πάρα πολλοί ισχυρίζονται πως έγραψαν πάνω από 2000 τραγούδια. Να μετρήσουμε και αυτά που έχουν στο συρτάρι :)

Olegapend

программы обучения для фотографов и фотомоделей

Δημοσίευσηαπό Olegapend » Πέμ. Οκτ. 13, 2016 3:04 pm

Кто лучше может дать оценку фотошколы – это ее ученики и те, кто выпустился из фотошколы. Чтобы получить информацию о какчественной фотошколе мне пришлось ввести в поиск отзывы фотошколы Киев Кременчуг Винница Хмельницкий. Многие фотошколы делают отзывы самостоятельно, потасовывая результаты, но попав на сайт одной из фотошкол Киева, я понял, что отзывы там настоящие. Люди пишут о том, как проходили обучение в фотошколы, основные позитивные моменты, высокое качество преподавания . Конечно – же мой выбор остановился на фотошколе киевский fashion фотограф

Επιστροφή στο “2) Πρόσωπα”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: 3 και 0 επισκέπτες