σχορέλης

Moderators: Stelios Lambropoulos, theocharis

Anonymous01
Posts: 78
Joined: Thu Oct 30, 2003 12:02 pm

σχορέλης

Postby Anonymous01 » Sat Feb 12, 2005 1:58 am

Για το βιβλίο του τάσου σχορέλη ρεμπέτικη ανθολογία,
το έχει δει/διαβάσει κανείς?
αξίζει να πω στο βιβλιοπώλη να μου το παραγγείλει?
έχω τα ρεμπέτικα τραγούδια του πετρόπουλου που όμως έχει αρχίσει να διαλύεται από την πολλή χρήση...

τα βιβλία είναι όπλα... ξέρεις τι ζημιά κάνει ο πετρόπουλος άμα σού'ρθει κατακέφαλα???

cross
Posts: 14
Joined: Sat Mar 01, 2003 11:02 am
Location: Greece

Postby cross » Sun Feb 13, 2005 8:01 am

Εχω την ρεμπέτικη ανθολογία και πιστεύεω ,παρα τα όποια λάθη και ανακρίβειες περιέχει ,οτι είναι απο τα καλύτερα βιβλία που έχουν κυκλοφορήσει για το ρεμπέτικο.Όσο για το βιβλίο του Πετρόπουλου,τι να πω,καλύτερα να σου διαλυθεί.

SESKOULAS
Posts: 51
Joined: Mon Oct 07, 2002 6:27 pm

Postby SESKOULAS » Tue Mar 01, 2005 5:24 pm

Loipon re Paides ti paizei me merika vivlia tou Sxoreli;Psaxnw alla mou exoun pei pws eksantlithikane.Isxuei;Kserei kaneis sigoura kana vivliopwleio konta se Athina,Korintho,Patra na steilw anthrwpo na to tsimpisei;Euxaristw ek twn proterwn.

rkouskou
Posts: 3
Joined: Thu Nov 25, 2004 2:01 pm
Location: Greece

Postby rkouskou » Wed Mar 02, 2005 5:59 pm

<BLOCKQUOTE id=quote><font size=1 face="Verdana, Arial, Helvetica" id=quote>quote:<hr height=1 noshade id=quote>
Για το βιβλίο του τάσου σχορέλη ρεμπέτικη ανθολογία,
το έχει δει/διαβάσει κανείς?
αξίζει να πω στο βιβλιοπώλη να μου το παραγγείλει?
έχω τα ρεμπέτικα τραγούδια του πετρόπουλου που όμως έχει αρχίσει να διαλύεται από την πολλή χρήση...

τα βιβλία είναι όπλα... ξέρεις τι ζημιά κάνει ο πετρόπουλος άμα σού'ρθει κατακέφαλα???

<hr height=1 noshade id=quote></BLOCKQUOTE id=quote></font id=quote><font face="Verdana, Arial, Helvetica" size=2 id=quote>

neoklis
Posts: 2
Joined: Mon Dec 17, 2007 6:33 pm

Postby neoklis » Mon Dec 17, 2007 6:51 pm

αν δε λαβεις υποψη τις ζηλιες για συγκεκριμενους δημιουργους π.χ Τσιτσανη απο το συγγραφεα ειναι καλη δουλεια με πολλα βιογραφικα, κυριως, στοιχεια των ρεμπετων και οχι μονο. Εχω διαβασει τα 3 βιβλια
neokpap


Return to “3) Βιβλιογραφία”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 12 guests