υπάρχει ακόμη ρεμπέτικο;

.

Moderators: Stelios Lambropoulos, theocharis

andrikos3kala
Posts: 11
Joined: Sat Mar 21, 2009 3:46 pm
Location: trikala

Re: υπάρχει ακόμη ρεμπέτικο;

Postby andrikos3kala » Sat Mar 28, 2009 9:02 pm

paidia ego pisteuo pos iparxei an kai eimai molis 16. Opos o politismos mas dn sbinei etsi to rebetiko dn sbinei. Giati auta ta dio sinbadizoun. opos eixe pei o mikis theodorakis dixnontas ton tsitsani oti autos kai to megalo tou ergo einai o ellinikos politismos......An me katalabainete......
Apo enan poli megalo erasti tou laikou kai rebetikou tragoudiou pou an kai mikros i 5xroni empiria mou me to mpouzouki m exei mathei polla

Apostolisoyts
Posts: 1
Joined: Mon Sep 17, 2007 2:43 pm
Location: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

Εσυ που ρωτας αν υπαρχει ρεμπετικο .

Postby Apostolisoyts » Wed Apr 15, 2009 7:49 pm

Μπορει να μην γραφονται ρεμπετικα αλλα υπαρχουν τραγουδια που αν τα ανακαλυψεις και τα ακουσεις θα καταλαβεις τι εννοω . Ισως πολλα απ' αυτα που ακουμε σημερα να μην ξερουμε οτι ειναι ρεμπετικα . Βαλα λοιπον να ακουσεις λιγο ΧΑΤΖΗΧΡΗΣΤΟ και θα καταλαβεις .

Γιάννης Ρεμπέτης
Posts: 1
Joined: Thu Dec 10, 2009 10:27 pm

Re: αν υπαρχει λεει ρεμπετικο

Postby Γιάννης Ρεμπέτης » Thu Dec 10, 2009 10:42 pm

εγω πιστευω οτι ρεμπετικο υπηρχε υπαρχει και θα υπαρχει. Εγω ειμαι 17 χρονων.Δεν ξερω αλλα το ρεμπετικο το αγαπαω, το νιωθω."Οσο υπαρχει τραπουλα θα βγαινουνε ρηγαδες και οσο υπαρχουν δασκαλοι θα βγαινουν μαθηταδες ειπε ο Στρατος...πριν ενα μηνα αναρωτηθηκα αν υπαρχει...και λεω αφου το ακουω , υπαρχει..και μαλιστα εχω γραψει 2 τραγουδακια...
υπαρχει ρεμπετικο απο την στιγμη που το νιωθεις μεσα σου..στα 2 αυτα μου τραγουδια γραφω δικες μου εμπειριες που με εκαναν να γελασω να στεναχωρεθω,να σκεφτω...ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΑΚΟΜΑ ΤΡΑΠΟΥΛΕΣ ΝΟΜΙΖΩ...ΑΡΚΕΙ ΝΑ ΜΗΝ ΕΙΝΑΙ ΣΗΜΑΔΕΜΕΝΕΣ...
Γιάννης

reth
Posts: 5
Joined: Fri Jan 01, 2010 8:45 am

Παροχή ωφέλιμων στοιχείων .

Postby reth » Fri Jan 22, 2010 7:08 pm

Είναι πολύ ενδιαφέροντα αυτά που μας λές αγαπητέ Θέμη.Αλλά αν θέλεις πές μας και άλλα ,έστω και αν ξεφεύγουν λίγο, από τον τίτλο αυτού του post,
Ποιός είναι το αφεντικό αυτής της σελίδας (αν επιτρέπεται);
Για ποιόν Στέλιο μιλάς;
Πές μας για το Κανάλι.
Θα χαρώ πολύ να μάθαινα περισσότερα . Και σύ φαίνεται πώς ταξέρεις.
Ευχαριστούμε για τη παρέμβασή σου ,καθόσον έτσι γίνεται χρήσιμη η σελίδα στην οποία είμαστε.

reth
Posts: 5
Joined: Fri Jan 01, 2010 8:45 am

Συνάντηση παλιών γνωστών .

Postby reth » Sat Jan 23, 2010 12:58 pm

Μόνο τα βουνά δεν σμίγουν !!!!!!!


Return to “1) Γενικά περί ρεμπέτικου”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 12 guests